Kunt u deze nieuwsbrief niet goed lezen? Klik dan op de volgende link, u gaat dan naar de online versie http://www.allergenenconsultancy.nl/nieuwsbrief/nieuwsbrief.php?nb_nr=176.
Nr: 1, November 2008

Bij aanschaf trainingsfilm GRATIS de nieuwe Praktijkgids Allergenen (2009)

Aanbieding Instructiefilm, Praktijkgids GRATIS

AANBIEDING: Bij aanschaf van de trainings-DVD voor operators hét naslagwerk over allergenenbeheer in de voedingsmiddelenindustrie GRATIS.

De trainingsfilm voor operators over allergenenbeheer in de voedingsmiddelenindustrie is kort, helder en praktijkgericht. Gefilmd bij diverse toonaangevende bedrijven. De kijker wordt bewust gemaakt van de noodzaak van allergenenbeheer en de rol die de medewerkers daarin spelen. Met schriftelijke toets. Demo.

De nieuwe editie (2009) Praktijkgids Allergenen is uit. Het is een 'must' voor elk bedrijf in de voedingsmiddelensector. Dit unieke naslagwerk over voedselallergie en allergenenmanagement is inhoudelijk flink aangepast, want ontwikkelingen zijn snel gegaan de afgelopen twee jaar. Met name op gebied van drempelwaarden en (wereldwijde) wetgeving. Dit, en nog meer, is opgenomen in de vernieuwde Praktijkgids.
Het boek is natuurlijk ook los verkrijgbaar.

Nieuwe glutenvrij-normen

GlutenvrijDe Codex Alimentarius norm voor glutenvrije producten van 200 pppm is herzien. De nieuwe Codex Standard (Stan 118:2008) kent twee grenzen. Eén voor producten die van nature glutenvrij zijn (20 ppm) en producten die glutenvrij zijn gemaakt (100 ppm), zoals speciaal bereid tarwezetmeel. Verder valt zuivere haver niet onder de definitie van glutenbevattende granen. 
Voor glutenvrije producten bestaan verschillende wettelijke normen (o.a. Zwitserland, Turkije, Australie, Zuid-Afrika) of zijn in ontwikkeling (o.a. VS en EU). Deze normen varieren van niet detecteerbaar tot 200 ppm gluten. Nieuwere wetgeving en die in ontwikkeling, zijn al afgestemd op de nieuwe Codex Standard.

Meer informatie is te vinden in de Praktijkgids Allergenen. De normen en wetgeving zijn verkrijgbaar via ons documentatiecentrum. Neem hiervoor contact met ons op.

Diensten Allergenen Consultancy

AllergenenScanAllergenen Consultancy is deskundig en gespecialiseerd in allergenenbeheer en kwaliteitszorg in de voedingsmiddelensector – industrie, retail en horeca. 
Wilt u snel inzicht in de status van het allergenenbeheer in uw eigen bedrijf, leveranciers of co-packers? Laat de AllergenenScan uitvoeren en binnen een dag zijn eventuele verbeterpunten maar ook praktische oplossingen duidelijk. Ook voor specifieke vragen, etikettering, specificatiebeheer, trouble shooting, training voor uw medewerkers of het kennis- en documentatiecentrum kunt u bij ons terecht.

Bezoek de nieuwe website met de vernieuwde nieuwssectie. Het is nu ook mogelijk om direct op de hoogte gesteld te worden als een nieuwsitem is geplaatst via RSS.

Allergenenwetgeving gaat ook gelden voor horeca

PizzadoosJanuari 2008 heeft de Europese Commissie een voorstel gedaan voor vervanging van de etiketteringsrichtlijn voor levensmiddelen (2000/13/EG).
Hierbij wordt diverse wetgeving samengevoegd tot één Verordening. Opvallend is dat dit ook gaat gelden voor niet-voorverpakte levensmiddelen. De naam is ook gewijzigd in: "Verstrekking van voedselinformatie". Daarmee moet de detailhandel en horeca ook verplicht informatie gaan geven over de veertien allergenen in hun producten. De manier waarop dat zou moeten is niet vastgelegd. De invulling van deze verplichting wordt overgelaten aan de afzonderlijke EU-landen.

Klik hier voor meer informatie over het voorstel.

Allergenenwetgeving Canada

Afgelopen zomer heeft Canada een voorstel voor allergenenwetgeving gepresenteerd. Tot 28 november 2008 kan hierop commentaar gegeven worden. het voorstel omvat de volgende stoffen: noten (amandel, paranoot, cashew, hazelnoot, macadamia, pecan, pijnboompitten, pistache and walnoten), pinda, sesam, glutenbevattende granen, ei, melk, soja, schaal- en schelpdieren, vis en sulfiet (10 ppm). Opvallend is de aanwezigheid van pijnboompitten in de lijst met noten.
De allergene stoffen mogen of in de lijst met ingredienten vermeld worden of in een aparte opsomming "Allergy and Intolerance Information – Contains:"

Er zijn enkele uitzonderingen:

  • klaringsmiddelen (bereid uit ei, melk en vis) voor enkele alcoholische dranken
  • componenten van een wascoating op verse voorverpakte groenten en fruit
  • niet-voorverpakte voedingsmiddelen (restaurants, kantines, versafdelingen van supermarkten)

In de Praktijkgids Allergenen is een overzicht opgenomen van landen met specificieke allergenenwetgeving.

Deze email nieuwsbrief is een uitgave van Allergenen Consultancy, Vlieterweg 24, 3925 GB Scherpenzeel, T: +31 (0)33 2770571, F: +31(0)33 277 0063, info@allergenenconsultancy.nl Disclaimer: zie Algemene voorwaarden
Dit is een automatisch verzonden bericht. U ontvangt dit bericht omdat uw emailadres bij ons is ingeschreven in de verzendlijst voor de nieuwsbrief van Allergenen Consultancy. Wenst u de nieuwsbrief niet meer te ontvangen dan is uitschrijven eenvoudig via http://www.allergenenconsultancy.nl/unsubscribe.php.